Rano jutros po našem vremenu, Obala Slonovače i Japan odigrali su utakmicu u sklopu grupe C a više uspjeha imala je afrička selekcija koja je slavila sa 2:1 i to nakon što su na poluvremenu bili u zaostatku od jednog gola.

Počelo je odlično za Japan budući da su u prednost došli već u 16. minuti. Nagatomo pronalazi Hondu koji efektno pogađa za veliko slavlje Japana. Sljedeću šansu imao je Uchida koji u 21. prvoj minuti nakon lijepog prodora šuta po sredini gola ali Barry je na mjestu. U 31. minuti jedna ozbiljna situacija za “Slonove”. Slobodni udarac na rubu šesnaesterca Arthur Boka šalje malo iznad gola. Isti igrač pokušao je malo kasnije ali nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme donosi odlučniju Obalu Slonovače i od starta je mirisalo da se utakmica neće završiti pobjedom Japana uprkos njihovom vodstvu. U 62. minuti izlazi Serey Die a u igri je veliki Didier Drogba, a od tog momenta kompletan tim postaje ozbiljniji i opasniji. Iako nije učestvovao ni u jednom golu, Drogba je donio stabilnost svojoj reprezentaciji svojim prisustvom na terenu a to se odrazilo na rezultat.

U 64. minuti sa desne strane centrira Aurier a Wilfred Bony u padu glavom šalje loptu za poravnanje. Slavlje se nije ni stišalo a već je 2:1. Akcija kao preslikana, ponovo Aurier šalje odmjeren centaršut a ovaj put je na pravom mjestu Gervinho koji, također, glavom pogađa u bliži ugao gola Kawashiwe. Nakon toga, Japan je do kraja utakmice djelovao razbijeno i bez konkretnih šansi nisu uspjeli izbjeći poraz.

U ovoj grupi sada Kolumbija i Obala Slonovače imaju po 3 boda, dok su Grčka i Japan bez bodova. Naredno kolo donosi okršaj dvije prvoplasirane ekipe kada bismo mogli saznati prvog učesnika drugog kruga.