Vaha odveo Alžir u osminu finala SP-a! (VIDEO)

Nogometna reprezentacija Alžira plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva nakon što su večeras remizirali s Rusijom 1:1.

Hladan tuš za Alžirce uslijedio je već nakon šest minuta igre. Sjajnu akciju Rusa završio je fantastičnim pogotkom Alexnadr Kokorin za vodstvo izabranika Fabija Capella od 1:0.

Rusija-Alzir 1

Nakon postignutog gola Rusije, Alžir je zaigrao nešto bolje. Rusi su bazirali na kontranapade, a ekipa Vahida Halilhodžića je najbolju priliku u prvom poluvremenu imala u 43. minuti. Islam Slimani je dobro šutirao glavom, ali je Akinfeev sjajno odbranio.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Rusije od 1:0, a ova selekcija je nakon dvije minute igre u nastavku mogla povećati prednosti. Samedov je imao veliku priliku, ali je Rais Mbolhi sjajno odbranio njegov šut.

Do zasluženog izjednačenja Alžir je stigao u 60. minuti. Islam Slimani je pogodio za veliko slavlje i poravnanja rezultata na 1:1.

Group H - Algeria vs Russia

Krenuli su potom Rusi po gol koji će im donijeti prolaz u osminu finala. Alžir se odlučio igrati na kontre, a Rusija nije uspijevala da stvori izrazite šanse pred protivničkim golom.

Igrao je Alžir izuzetno hrabro. Nisu se prepali nakon izjednačenja, te su na kraju, pod vodstvom našeg Vahida Halilhodžića-Vahe, lagano priveli meč kraju i napravili su historijski plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.