Španija pobijedila Australiju 3:0 i otišla kući (VIDEO)

Španija je trijumfom u dosta nezanimljivoj utakmici okončala Svjetsko prvenstvo na kojemu nije uspjela odbraniti naslov prvaka Svijeta.

Furija je u utakmici koja će se brzo zaboraviti sa 3:0 porazila Australiju koja za devedeset minuta nije ozbiljnije uspjela zaprijetiti Pepeu Reini.

U nezanimljivom prvom poluvremenu viđen je prvi gol, igrao se 35. minut kada je Španija povela. Lijepu akciju začeo je najbolji igrač na utakmici Andres Iniesta koji je dubinskom loptom uposlio Juana Frana, ovaj ju proslijedio do Davida Ville, a napadač Španije je velemajstorski petom proslao u mrežu Australaca.

Spanija-Australija

U drugom dijelu Španija je postigla još dva pogotka. Dvadeset minuta prije kraja bilo je 2:0, a strijelac je bio Fernando Torres. Odličan pas za Torresa uputio je Iniesta, a El Ninho rutinski iskosa pogodio suprotni ugao australskog gola za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Juan Mata koji je rutinski iskosa kroz noge golmanu Australije pogodio mrežu Soccerosa. Prethodno ga je odlično uposlio Cesc Fabregas.