Pobjede Grčke, Portugala i Ukrajine

Odigrane su prve utakmice baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu. Prvorazrednu senzaciju priredila je Ukrajina koja sa dva gola viška putuje na revanš u Francusku, tvrdu utakmicu između Portugala i Švedske riješio je Ronaldo u samom finišu, dok su Grci opravdali ulogu favorita protiv Rumunije.

Grčka reprezentacija savladala je Rumuniju rezultatom 3:1 u Atini. Mitroglou je na asistenciju Salpingidisa pogodio za 1:0 u 14. minuti, a samo pet minuta kasnije Rumunija je izjednačila golom Stancua. U 21. minuti Grčka je opet stigla do vodstva nakon što je Salpingidis s loptom utrčao u kazneni prostor gostiju i šutirao u donji lijevi ugao za 2:1. Konačnih 3:1 za Grčku postavio je svojim novim pogotkom Mitroglou u 67. minuti. Rumunija je utakmicu završila sa igračem manje nakon što je u 90. minuti Costin Lazar zaradio crveni karton.

Portugal je savladao Švedsku sa 1:0, a strijelac odlučujućeg pogotka bio je najbolji igrač domaćih Cristiano Ronaldo. Nakon centaršuta u 82. minuti, Ronaldo je spretno šutirao glavom i loptu uputio ka sredini gola, koju golman Isaksson nije uspio odbraniti.

Najveće iznenađenje priredila je reprezentacija Ukrajine, koja je u Kijevu porazila favorizovanu Francusku sa 2:0. Golove za pobjednički sastav postigli su Zozula u 61. i Yarmolenko u 82. minuti iz penala. Ovaj susret obilježila su isključenja igrača u posljednjim trenucima meča budući da su zbog grube igre crveni kartoni pokazani Kucheru (Ukrajina) i Koscielnyu (Francuska). Revanš utakmice baraža za odlazak na SP na rasporedu su 19. novembra.

Ranije su Island i Hrvatska odigrali 0:0.

Revanš utakmice na rasporedu su 19. novembra.