Pobjeda Portugala protiv Gane (2:1) za odlazak kući (VIDEO)

Portugal nije uspio da se spasi ranog ispadanja sa Svjetskog prvenstva u Brazilu unatoč pobjedi nad Ganom (2:1) u 3. kolu grupe H.

Portugalcima je bila neophodna pobjeda od tri gola razlike protiv Gane uz poraz SAD-a od Njemačke. I dok su im se stvari poklopile na drugom susretu, oni nisu uspjeli da stignu do visoke pobjede protiv afričke selekcije.

Za utjehu im ostaje da su se makar časno, pobjedom, oprostili od Mundijala, a i Cristianu Ronaldu da je postigao gol na ovom Svjetskom prvenstvu. Ubjedljiv poraz do Njemačke (4:0) u prvom kolu grupe H koštao je Portugala prolaska u drugi krug.

Portugal-Gana 3

Portugal je zaprijetio preko Ronalda u petoj minuti, kada je zvijezda Real Madrida iskosa s desne strane umjesto ubačaj u peterac pogodio prečku ganskog gola. U 18. minuti nevjerovatna odbrana golmana Gane, a Ronaldo je ponovo ostao bez gola.

Portugal je konačno poveo u 31. minuti. Miguel je centrirao s lijeve strane, a Boye loptu poslao u vlastitu mrežu. U desetoj minuti nastavka šok za Portugal jer je Gyan na ubačaj Asamoaha zabio za izjednačenje (1:1).

Ronaldu i društvu su bila neopodna još tri gola, ali to je bilo nerealno za očekivati pola sata prije kraja. Uspio je Ronaldo u 80. minuti dovesti Portugal ponovo u vodstvo, ali nije bilo snage za neki ludi završetak i prolaz u drugi krug. Tako zbog gol-razlike Portugal ne ide dalje.