Njemačka pobjedila Ameriku 1:0 (VIDEO)

Njemačka i SAD su dva tima koja će se plasirati u osminu finala iz grupe G nakon današnje utakmice u kojoj je Njemačka slavila pobjedu rezultatom 1:0.

Početak utakmice donio je napade Njemačke koja nije kalkulisala i odmah krenula po pobjedu. Redale su se prilike i poluprilike pred golom Howarda a prva je viđena već u drugoj minuti kada je Podolski šutao ali preko gola. Prvo “uzbuđenje” na utakmici desilo se u 11. minuti kada je Howedes dobio žuti karton zbog prekida kontranapada koji je mnogo obećavao za Amerikance. Do kraja poluvremena Njemačka se bazirala pretežno na napade po strani i ubacivanje lopte u šesnaesterac tražeći Mullera, koji je u više navrata bio u ofsajd poziciji. Na kraju prvog dijela susreta rezultat je glasio 0:0, a to je u potpunosti odgovaralo i jednom i drugom timu.

Njemacka-SAD 3

Drugo poluvrijeme donosi nešto više uzbuđenja. Na startu drugog dijela pokušao je Mesut Ozil koji je bio neprecizan, a onda je došlo do promjene rezultata. U 55. minuti Klose je šutao glavom po golu, golman je to odbranio ali lopta je došla do sjajnog Thomasa Mullera koji odmjerenim šutem sa ruba šesnaesterca pogađa gol Howarda i dovodi Njemačku u prednost. Bio je to već njegov četvrti gol na Mundijalu kojim se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Messijem i Neymarom. SAD nije bila dostojan rival Njemačkoj i nije mnogo prijetila u ovom susretu, a osluškivali su i rezultat između Portugala i Gane jer su znali da će taj susret odlučiti o njihovoj sudbini.

Veliko olakšanje navijači SAD-a su doživjeli kada su saznali da Portugal vodi sa 2:1 i tako je postalo jasno da će se SAD plasirati dalje. Veliku priliku za izjednačenje imali su Amerikanci u samom finišu susreta kada su u dva navrata zaprijetili golu Njemačke. Prvo je šut Bedoye izblokirao Lahm, da bi 20-tak sekundi nakon toga Dempsey propustio sjajnu priliku da ponovo postane heroj svoga tima kada je glavom prebacio gol. Ostalo je 1:0 i na kraju se obje ekipe mogu radovati.

Njemacka-SAD 2

SAD će se u osmini finala gotovo sigurno sastati sa Belgijom, dok će protivnik Njemačke najvjerovatnije biti Alžir ili Rusija.