Meksiko poslao Hrvatsku kući pobjedom od 3:1 (VIDEO)

Hrvatska nije uspjela osigurati drugi krug na Svjetskom prvenstvu. I dalje će biti upamćena 1998. godina kada je Hrvatska jedini put uspjela prići u nokaut fazu.

Večeras u Recifeu su Meksikanci zasluženo slavili protiv selekecije Hrvatske. Nakon nezanimljivog prvog poluvremena gdje je Hrvatska na samom početku imala terensku inicijativu, ali su udarci Olića i Perišića bili bezopasni.

Group A - Croatia vs Mexico

Drugo poluvrijeme su Meksikanci započeli energičnije. Mnogo bolje su stajali na terenu od selekcije koju sa klupe vodi Niko Kovač.
Meksiko je poveo golom veterana Rafaela Marquesa. Kapiten Meksika je u 72. minuti nakon kornera Guardada loptu poslao glavom u mrežu Pletikose za veliko slavlje Meksikanaca u Recifeu.

Svega tri minuta kasnije sve je bilo gotovo. Nakon odlične kontre, Andres Guardado je loptu sa desetak metara zakucao pod prečku za nedostižnih 2:0.

Hrvatska je nakon ovog gola Meksika imala priliku da se vrati u igru, ali je udarac Rebića zaustavljen na gol liniji.

Meksiko je u 82. minuti potpuno razmontirao Hrvatsku. Još jedan korner je bio koban za Vatrene. Ovaj put je pogodio Javier Hernandez Chicharito.

Sve što je Hrvatska do kraja uspjela uraditi je počasni pogodak Ivana Perišića iz 87. minute.

Još je bitno spomenuti kako je Ante Rebić isključen zbog opasnog starta na meksičkom stoperu.

Meksiko je izborio prolazak u drugi krug gdje će odmjeriti snage s reprezentacijom Holandije.