Mario Balotelli donio Italiji prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu! (VIDEO)

U okviru prvog kola grupe D, koju mnogi nazivaju grupom smrti, na Areni Amazonia u Manausu sastali su se stari rivali Italija i Engleska. Slavila je Italija rezultatom 2:1 golovima Marchisia i Balotellija, a strijelac za Engleze je bio Daniel Sturridge.

Nakon odličnog otvaranja utakmice, Engleska je nekoliko puta pokušala ugroziti gol Salvatorea Sirigua. Sterling i Sturridge su bili konstatna prijetnja golu Italije.

balotelli

Ipak, Talijani su prvi poveli. Nakon jednog kornera, Pirlo je propustio loptu za Claudia Marchisia koji rezantnim udarcem sa dvadesetak metara pogađa za erupciju oduševljenja na klupi Italije. Igrala se 35. minuta.

Englezi su se veoma brzo vratili u utakmicu. Svega dva minuta nakon vodstva Italije, Engleska je odigrala brzu akciju nakon koje je napadač Liverpoola Daniel Sturridge je sa vrha peterca pogodio mrežu Sirigua za izjednačenje rezultata.

Prava drama se dogodila u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Baloteli odlično pokušao, lobovao Harta, ali je Jagielka sa gol linije loptui izbacio u korner. Nakon kornera, Candreva je iz odlične pozicije pogodio stativu.

U drugom poluvremenu Italije je vrlo brzo došla do vodstva. Igrala se 50. minuta kada je Mario Balotelli glavom savladao Joea Harta za 2:1. Odličan centarušur Marchisia, popularni SuperMario je sa dva metra plasirao u mrežu Engleske.

Engleska je konstantno prijetila preko Sterlinga koji je kontinuirano pravio probleme odbrani Italije. Jednu od najboljih prilika je imao Leighton Baines. Lijevi bočni Engleske je odlično pucao iz slobodnog udarca u 76. minuti, ali je Salvatore Sirigu njegov udarac odličnom paradom izbacio u korner.

Još jednu priliku iz slobodnog udarca je imala Engleska u finišu susreta. Međutim, udarac Stevena Gerrarda iz 85. minute je završio preko gola. U četvrtoj minuti nadoknade, Andrea Prilo je mogao sve završiti, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca završio na prečki gola Engleske. Na kraju je ostalo minimalnih 2:1 za veoma bitnu pobjedu Italije u borbi za drugi krug.

U narednom kolu Italija igra protiv Kostarike 20. juna u Recifeu. Ovo će biti duel ekipe koje su zabilježile pobjede u prvom kolu. U drugom susretu u Sao Paulu igraju Urugvaj i Engleska. Oni svoj susret igraju dan ranije.