Luis Suarez potopio Englesku! (VIDEO)

Reprezentacija Urugvaja je slavila nad Engleskom večeras u Sao Paulu.

Nakon uspavljujućeg prvog poluvremena, jedini trenutak vrijedan pažnje se dogodio u 40. minuti.

Engleska Urugvaj 01

Tada je Edinson Cavani odlično uposlio Luisa Suareza koji je sa par metara glavom pogodio mrežu Joea Harta.

U nastavku je Engleska preuzela inicijativu s željom da dođu do izjednačenja. To se dogodilo u 75. minuti kada je Wayne Rooney se odlično snašao u kaznenom prostoru Engleske i izjednačio rezultat. To kao da je dalo dodatnu energiju Englezima za nastavak. Redali su se napadi na gol Muslere, ali je odbrana Urugvaja na čelu sa Godinom sve to uspješno neutralizirala.

U 85. minuti desio se trenutak o kojem će se još dugo govoriti. Legenda Engleske i kapiten Liverpoola Steven Gerrard je nespretno lopu glavom uputio prema svojoj odbrani.

Engleska Urugvaj 02

Loptu je pokupio njegov klupski saigrač iz Liverpoola Luis Suarez koji je krenuo prema golu Engleske te jakim i preciznim udarcem donio erupciju oduševljenja navijačima Urugvaja.

Engleska je do kraja pokušala izjednačiti, ali nisu uspjeli. Ostalo je 2:1  za Urugvaj i prvu pobjedu. Engleska je nakon dva pogotka bez bodova i blizu su eliminacije sa Mundijala.