Iran i Nigerija završili meč bez golova

U drugoj utakmici naše grupe, večeras su u Cuiabi se sastale selekcije Irana i Nigerije. Završilo je bez golova.

Cjelokupni tok utakmice je protekao u jalovoj inicijativi Nigerije koji nikako nisu uspijevali da ugroze gol Irana. Koliki posjed lopte je imala selekcija koju sa klupe vodi Stephen Keshi, dovoljno je reći da je krajem prvog poluvremena omjer posjda lopte bio 74:26!

Ali, posjed lopte nisu uspijevali krunisati pogotkom. Štoviše, nisu stvorili niti jednu izgledniju šansu da ugroze gol Alireze Haghighija. Čak su Iranci propustili najbolju priliku na susretu. Sredinom prvog poluvremena, nakon kornera Reza Ghoochannejhad je odlično šutirao glavom sa desetak metara, ali je Vincent Enyeama odlično intervenisao i otklonio opasnost.

Nigerija Iran 01

Drugo poluvrijeme je bil osamo nastavak igre iz prvog. Selektor Nigerije je pokušao izmjenama promijeniti ritam utakmice, ali bez rezultata. Iranci su u nekoliko navrata prijetili iz kontre, ali nedostatak snage kod Iranaca je doveo do toga da nisu ozbiljno ugrozili gol Nigerije.

Na kraju je ostalo nepopularnih 0:0. S ovim rezultatom najviše mogu biti zadovoljni naši Zmajevi koji 22. juna u ponoć u Cuiabi igra protiv Nigerije. Argentina i Iran se sastaju 21. juna u Belo Horizonteu.