Gana i Njemačka remizirali, Klose ušao u historiju!

U prvoj utakmici drugog kola grupe E, odličnu utakmicu su odigrali Njemačka i Gana. Završilo je 2:2, iako je na poluvrermenu bilo bez golova.

Nakon uspavljujućeg prvog poluvremena gdje nije bilo izrazitih prilika, u nastavku kao da su istrčale sasvim druge ekipe.

Njemačka je povela u 51. minuti kada je mrežu Daude pogodio Mario Gotze.

Ipak, vodstvo Njemačke nije dugo trajalo. Svega tri minute kasnije, Andre Ayew je Gani donio izjednačenje.

Šok za reprezentaciju koju sa klupe vodi Joachim Low je uslijedio u 63. minuti. Najbolji napadač Gane Asamoah Gyan je doveo svoju reprezentaciju u vodstvo i potpuni šok za Njemačku.

Uporni Nijemci se nisu olako predavali. Napadali su gol Gane, a nagrada za takvu igru je došla u 71. minuti. Korner je izvo Gotze, Hummels je loptu glavom prenio do veterana Miroslava Klosea koji sa dva meta loptu posprema u mrežu Daude.​

Sa ovim golom je njemački napadač ušao u historiji jer se izjednačio sa legendarnim Brazilcem Ronaldom na vječnoj listi strijelaca Svjetskih prvenstava svih vremena.
Do kraja je bilo nekoliko odličnih prilika za Njemačku, ali Klose i Muller su u odsudnim trenucima bili neprecizni.
Gana je prijetila preko Gyana koji je pravio probleme Hummelsu i Howedesu.
Na kraju je ostalo 2:2 za podjelu bodova.
Njemačka je prvoplasirana trenutno sa četiri boda. Gana ima jedan bod. U drugom susretu ove grupe sutra se sastaju SAD i Portugal.