Francuska deklasirala Švicarsku rezultatom 5:2 (VIDEO)

Reprezentacija Francuske je večeras na Areni Fonte Nova deklasirala Švicarsku i istakla svoju kandidaturu za visok plasman. Vjerovatno niti najveći optimisti u redovima Francuske se nisu nadali ovakvoj rapsodiji ekipe koju sa klupe predvodi Didier Deschamps. Završilo je 5:2 za Francuze.

Katastrofa Švicarske je počela u 17. minuti kada je glavom nakon kornera pogodio Olivier Giroud. Napadač Arsenala je bio najviši u skoku i loptu poslao u mrežu. Činilo se da će švicarski golman Benaglio loptu izbaciti, ali je bio nemoćan.

Svega minutu kasnije, grešku Behramija na sredini terena je iskoristio Blaise Matuidi i ponovo matirao Diega Benaglia.

Nokautirana Švicarska je stvorila nekoliko prilika u nastavku poluvremena. Čak je poništen pogodak Xhake zbog ofsajda. Igrala se 32. minuta kada je Švicarska bila na rubu rezultatske katastrofe. Djourou je u kaznenonm prostoru oborio Karima Benzemu, a holandski sudija Kujpers je dosudio kazneni udarac. Ipak, Benaglio je uspio odbraniti udarac Benzeme s bijele tačke. U nastavku je Valbuena s tri metra pogodio prečku.

Svega šest minuta kasnije, kontranapad Girouda i odlična asistencija za Valbuenu koji pogađa za rezultat poluvremena.

U nastavku, Švicarska je pokušavala doći do počasnog pogotka, ali im to nije uspijevalo. S druge strane, Francuzi su pogađali gol Švicarske. Prvo je Benzema u 67. minuti se odlično snašao i pogodio za 4:0.

Nekoliko minuta kasnije u listu strijelaca se upisao i Moussa Sissoko koji je efektno završio odličan kontranapad.

Ipak, reprezentacija koju sa klupe predvodi legendarni Ottmar Hitzfeld je uspjela popraviti ukupan dojam. Prvo je Dzemaili odličnim udarcem sa 30-ak metara savladao Llorisa iz slobodnog udarca.

Tri minute prije kraja, mrežu Francuske nakon odlične asistencije pogađa Granit Xhaka. Prethodno je švicarski repezentativac izbjegao ofsajd zamku i volej udarcem savladao Hugu Llorisa.

Do kraja je Švicarska napadala, ali nije bilo promjene rezultata.
Sa ovom pobjedom, Francuska ima maksimalan učinak iz dvije utakmice dok Švicarska ima tri boda. U drugoj utakmici se u ponoć sastaju Honduras i Ekvador.