Belgija poslala kući Južnu Koreju pobjedom od 1:0 (VIDEO)

Reprezentacija Belgije uspjela je ostvariti i treću pobjedu u grupi H na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Izabranici Marca Wilmotsa savladali su Južnu Koreju s 1:0.

Nakon pobjeda nad Alžirom (2:1) i Rusijom (1:0) Belgija je u manje važnom meču, obzirom da je već ranije obezbijedila drugi krug, minimalno slavila i nad Južnom Korejom.

Meč na Corinthians Areni u Sao Paulu je, zapravo, više značio Južnokorejancima, koji su mogli uz pobjedu od dva gola razlike, uz poklapanje rezultata sa utakmice Rusije i Alžira, čak izboriti drugi krug.

Belgija-Juzna Koreja 1

Međutim, Južna Koreja ni sa igračem manje (isključen Defour u 45. minuti) nije uspjela da ostane neporažena u duelu sa sjajnim belgijskim sastavom. Nismo gledali Bog zna kakav nogomet u Sao Paulu.

Belgija je tek u 25. minuti prijetila preko Driesa Mertensa, koji je promašio zicer s pet metara. Pet minuta kasnije Thibault Courtois je odbranio udarac Sung-Yong Kija, izbacivši loptu u korner. Do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika, a treba istaknuti da je Steven Defour dobio direktan crveni karton nakon što je s dvije noge startao na jednog igrača Južne Koreje.

Belgija-Juzna Koreja 2

Mertens je u 59. mminuti šutirao sa oko 25 metara udaljenosti, ali je golman Kim opet odbranio. Mladi Divock Origi je zamalo postigao još jedan gol, no Kim opet brani, a onda odbijenu loptu u mrežu šalje stoper Arsenala Jan Vertonghen.

Belgija-Juzna Koreja 3

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao iako je Južna Koreja zaslužila gol u najmanju ruku. Belgija završava grupnu fazu sa tri pobjede i ukupno devet bodova, te gol-razlikom 4:1. U osmin finala igrat će izabranici Marca Wilmotsa protiv Sjedinjenih Američkih Država. U osminu finala ide i Alžir našeg stručnjaka Vahida Halilhodžića nakon remija s Rusijom (1:1).