Argentina golom u 118. minuti pobijedila odličnu Švicarsku 1:0 (VIDEO)

Pretposljednji četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u Brazilu je selekcija Argentine, koja je tek nakon produžetaka savladala Švicarsku (1:0). Strijelac jedinog gola bio je Angel Di Maria u 118. minuti.

Švicarska se pokazala u dobrom svjetlu na Corinthians Areni u Sao Paulu, posebno se to odnosi na prvih 45 minuta. Iako su Francuzi “napunili” Švicarce s pet golova, Argentinci, koji se smatraju najopasnijom reprezentacijom na Mundijalu, nisu uspjeli dati nijedan gol u regularnih 90 minuta.

Arg-Svi 1

Izabranici Ottmara Hitzfelda zaprijetili su prvi i to u 24. minuti. Nakon ubačaja iz kornera lopta dolazi do Xhake, koji s 10 metara opasno puca, a Romero sjajno brani. Tri minute kasnije uzvraćaju Argentinci, ali Higuain puca ravno u Benaglija.

Novu priliku Švicarska je imala u 38. minuti. Shaqiri je u 38. minuti uposlio Drmića, ovaj izašao sam pred Romera, ali je užasan bio njegov pokušaj loba. Bila je to stopostotna šansa za Švicarsku.

U nastavku je Argentina bila opasnija i odlučnija, dok su se Švicarci bili prisiljeni braniti. U šestoj minuti nastavka Shaqiri je pucao iz slobodnjaka, Romero siguran. U 57. minuti Rojo je imao dobru šansu, no opet se istakao Benaglio.

Dobro je glavom gađao Higuain u 62. minuti, ali Benaglio izbacuje u korner. Messi nije danas briljirao, ali je u 68. minuti umalo postigao pogodak, no šutirao je preko gola švicarske reprezentacije.

Arg-Svi 3

Messi u 78. minuti uspijeva prizemno šutirati nakon što je sebi pronašao prostor, Benaglio spašava Švicarsku, a zatim je dobio nezgodan udarac. Rojo je pet minuta prije kraja šutirao preko gola i bilo je sve manje nade da će Gaučosi izbjeći produžetke ili penale protiv autsajdera. Ipak, mreža Benaglija se nije tresla, pa se moralo igrati još 30 minuta.

Prvi produžetak je završen bez pogodaka. U 95. minuti rezervisti Palacio je tukao ka golu Benaglija glavom, no ostaje 0:0. Argentinci su i dalje pokušavali, ali nisu uspjeli da matiraju Benaglija. Di Maria je u 109. minuti silovito tukao pod prečku, Benaglio je loptu izbacio u kroner.

Arg-Svi 2

Kako se bližio kraj utakmice, Argentinci su sve više napadali, a onda su uspjeli zabiti gol kojim su izbjegli penale. Messi je odradio dobrar dio posla, uposlio Di Mariju, a ovaj prizemnim udarcem iskosa s desne strane loptu poslao u mrežu danas sjajnog Benaglija. U zadnjim sekundama, Dzemaili je glavom pogodio stativu.