Japan i Grčka odigrali bez golova, 0:0

Jednu od najmanje interesantnih utakmica su noćas odigrali Japan i Grčka. Podjela bodova je bila neizbježna od samog početka. Završilo je nepopularnih 0:0.

Koliko je utakmica bila nezanimljiva i taktički predvidljiva govori podatak da se u prvom poluvremenu jedini trenutak vrijedan pomena desio u 38. minuti, kada je grčki kapiten Konstantinos Katsouranis zaradio crveni karton zbog bespotrebnog prekršaja na sredini terena.

Iskusni veznjak je prekršajem zaustavio jedan napad Japana, a sudija Joel Aguilar mu je opravdano pokazao drugi žuti karton.

Japan Grčka 02

Uprkos tome, Grčka nije igrala podređenu ulogu do kraja prvog poluvremena. Golu Japana su prijetili Samaras i Gekas.

U nastavku je Japan pokušao pritiskom doći do rezultata, ali tradicionalno stamena grčka odbrana je sve to uspješno otklanjala od gola Karnezisa. Odličnu priliku za Grčku je iz prekida imao Gekas, ali je japanski golman loptu izbacio u korner.

Do kraja nije bilo nekih izglednijih prilika i završilo je remijem. Niti jedna reprezentacija ne može biti zadovoljna ovakvim ishodom jer sada obje ekipe imaju po jedan bod nakon dva kola.

Prva je Kolumbija sa šest bodova dok Obala Slonovače ima tri.

U narednom kolu se sastaju Kolumbija-Japan te Obala Slonovače-Grčka. Utakmice se igraju 24. juna sa početkom u 22 sata.