Kolumbija savladala Obalu Slonovače sa 2:1 (VIDEO)

Danas se od 18 sati na stadionu Brasilia odigrala utakmica drugog kola Svjetskog prvenstva grupe C između reprezentacija Kolumbije i Obale Slonovače.

Bio je ovo prvi susret ove dvije reprezentacije ikada.

Reprezentacija Kolumbije je savladala afrikansku reprezentaciju rezultatom 2-1.

Početni sastav Obale Slonovače: Barry; Boka, Zokora, Bamba, Aurier; Die, Tioté, Touré; Gervinho, Bony, Gradel.

Početni sastav Kolumbije: Ospina; Zúñiga, Yepes, Zapata, Armero; Aguilar, Sánchez; Cuadrado, J. Rodríguez, Ibarbo; Gutiérrez.

Ove dvije reprezentaciju u prvom poluvremenu su nam ponudile katastrofalnu predstavu.

Najbolju priliku za Kolumbiju je imao Teofilo Gutierrez.

On je u 28. minuti primio tačan pas u šesnaestercu i odmah pucao. Na njegovu nesreću lopta je otišla lijevo od gola.

U drugom poluvremenu obje reprezentacije su ponudile ljepšu fudbalsku predstavu za razliku od prvog poluvremena.

Juan Cuadrado  je u 58. minuti imao sjajnu solo akciju.

Pucao je oštro ispod prečke, ali mu je golman to sjajno obranio pokazavši fantastičan refleks i spasivši svoju ekipu.

Šest minuta kasnije Kolumbija dolazi u vodstvo.

James Rodriguez je pratio centaršut iz kornera i precizno glavom pogodio u lijeve rašlje, pored nemoćnog golmana.

Kolumbija je napadala. Jedan gol joj nije bio dovoljan. Juan Quintero je u 70. minuti povisio vodstvo svoje reprezentacije na 2-0. Primio je odličan pas u šesnaestercu i izbio sam na golmana. Pucao je nisko u lijevi ugao i zabio lijep pogodak.
Kolumbijci su se previše opustili nakon ovog gola, te je stigla kazna.

Gervinho je samo tri minute kasnije prekrasno smanjio vodstvo Kolumbijaca. Driblao je u šesnaestercu i zakucao loptu uz lijevu stativu. Golman nije imao šanse.

Bila je to senzacionalna solo akcija i zadnji pogodak na susretu.