SAD savladale Ganu 2:1! (VIDEO)

Nakon što je u prvoj utakmici prvog kola grupe G SP u Brazilu Njemačka sa ubjedljivih 4:0 savladala Portugal, u drugoj utakmici iste  grupe snage su odmjerili Gana i Sjedinjene Američke Države.

Amerika Ghana 03

Utakmica je odlično počela za reprezentaciju koju sa klupe vodi Jurgen Klinsmann. Igrala se 20. sekunda utakmice kada je Clint Dempsey savldao golmana Gane nakon odlične solo akcije.

Gana je preuzela inicijativu nakon primljenog pogotka te bilježimo nekoliko prilika Gane. Redom su prijetili Muntary i Ayew, ali je mreža Tima Howarda ostala netaknuta.

Amerika Ghana 02

Drugo poluvrijeme su Amerikanci odlično otvorili. Stvorili su nekoliko odličnih prilika, ali nisu uspjeli pvoećati svoju prednost.
Gana je konačno uspjela izjednačiti osam minuta prije kraja. Asamoah Gyan je odlično petom uposlio Ayewa koji odličnim udarcem pogađa mrežu Howarda.

Svega četiri minute kasnije, nova promjena rezultata.

Odlično izveden korner je glavom spremno dočekao John Brooks te glavom pogađa mrežu. Golman Gane Adam Kwarasey je bio nemoćan.

Do kraja je ostalo 2:1 za SAD i prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.